Priebeh podujatia

Asi neexistuje podujatie s jednoduchšími pravidlami. Cieľom je vyraziť z vlakovej stanice v Kraľovanoch na bicykli v rovnakom čase ako vlak a doraziť na stanicu v Trstenej s časovým predstihom. Jazda prebieha v spoločnom balíku, kde prevláda vzájomný rešpekt a super atmosféra.

Kraľovany - Trstená

Kraľovany  - Trstená

Informácie o trase

Dĺžka trate 57,85 km
Prevýšenie 394 m
Najťažšie stúpanie 9,6 %
Prírodné krásy trate Nekonečné
Priemerná rýchlosť 33 - 36 km/hod
icon-percent

Vlak premáva podľa štandardného grafikonu. Na jednotlivých zastávkach pristupujú cestujúci, ktorí ti počas cesty budú určite fandiť a držať palce.

Účastníci podujatia

Nultý ročník podujatia si vyskúšali osobnosti zo sveta športu, kultúry aj biznisu. Vlak sa podarilo zdolať slovenskému olympionikovi Jakubovi Grigarovi, maliarovi Erikovi Šillemu či bývalému účastníkovi Tour de France, Martinovi Velitsovi.

Aj tento rok sa môžete tešiť na špeciálny pelotón zložený z inšpiratívnych osobností. Mená zverejňujeme na našich sociálnych sieťach.

Pelotóny v roku 2023

icon-percent

Sily s Oravkou si zmerali jazdci v dvoch pelotónoch. Š̌tartovali v dvoch rôznych časoch a jediným rozdielom bola ich priemerná rýchlosť.

F33 Pelotón

Priemerka 33 km/hod.

Čas štartu: 8:28 hod.
Miesto štartu: Kraľovany, železničná stanica

F36 Pelotón

Priemerka 36 km/hod.

Čas štartu: 10:28 hod.
Miesto štartu: Kraľovany, železničná stanica

PRAVIDLÁ A POVINNOSTI

Štartovné stojí 99 € a v rámci neho dostanš dres z limitovanej edície Faster than a Train (značka Isadore Apparel), pamätnú trofej a darčeky od sponzorov. No hlavne skvelý pocit a zážitok.

Vďaka vrúcnej podpore našich partnerov na teba čaká štartovací balíček plný rôznych prekvapení. Medzi najväčšie vychytávky patrí cyklistický dres Faster than a Train, o ktorého dizajn sa postaral aj tento rok slovenský umelec Michal Hazior. Jeho prácu môžeš sledovať tu.

Stiahni si propozície podujatia Faster Than a Train

Stiahnuť
Dôležité upozornenie

Všetci účastníci sa pretekov zúčastňujú na vlastné riziko, organizátor neručí a nezodpovedá za škody vzniknuté počas pretekov a ani za tie, ktoré spôsobia účastníci.

Všetci účastníci sú povinní dodržiavať ustanovenia zákonov a predpisov o cestnej premávke a rovnako rešpektovať pokyny polície a usporiadateľov. Každý pretekár musí mať počas pretekov riadne pripnutú prilbu na hlave a bicykel v dobrom technickom stave. Počas podujatia je zakázané používať slúchadlá.

Povinná
výbava

Cestný / Gravel bicykel Dobrý technický stav
Prilba Povinná
Tretry
Cyklistické nohavice *Čierne
Dres Faster Than a Train Získaš pri registrácii

*Nie je podmienkou, ale bude to krajšie na fotkách

Spolupráca

icon-percent

Chceš s nami spolupracovať ako partner, dobrovoľník alebo máš nápad, ako vylepšiť podujatie?

Super! Daj nám vedieť - radi ti odpovieme na akékoľvek otázky a podnety.

Zoznam partnerov