Otázky a odpovede

Koľko stojí štartovné na preteky?

Štartovné stojí 99 € a v rámci neho dostanete dres z limitovanej edície Faster than a Train (značka Isadore Apparel), pamätnú trofej a darčeky od sponzorov. No hlavne skvelý pocit a zážitok.

Prečítať o priebehu podujatia

Čím je výnimočné podujatie Faster than a Train? 

Ide o unikátny koncept, kde sa pelotón cestných cyklistov snaží prebehnúť regionálny vlak – Oravku. Trať začína v Kraľovanoch na železničnej stanici a končí v Trstenej. Vyráža sa podľa grafikonu ZSSK, pričom vlak ide svojou štandardnou trasou a stojí na 21 zastávkach.

Čo znamená pelotón 33 a pelotón 36?

Číslice označujú priemernú rýchlosť, ktorú si bude pelotón držať počas celej jazdy. Ak si nie ste istí, či trasu zvládnete, pozrite si jej špecifiká na Strave

Môžem sa registrovať aj na mieste? 

Nie, registrácia je možná len online cez web www.fasterthanatrain.sk. Odporúčame registrovať sa čo najskôr, kapacita pelotónov je totiž limitovaná. 

Môžem sa registrovať do ktoréhokoľvek pelotónu? 

Môžete sa registrovať do pelotónov 33 (8:28) a 36 (10:28) podľa priemernej rýchlosti. Pelotón VIP so štartom 12:28 je určený len pre pozvaných hostí. Ďakujeme za pochopenie.

Môžem jazdiť aj vo vlastnom drese? 

Budeme veľmi radi, keď sa podujatia zúčastníš v drese Faster than a Train, ktorý získaš v rámci štartovného.

Čo potrebujem na to, aby som mohol štartovať na podujatí?

Okrem zaplateného štartovného potrebuješ cestný bicykel, tretry, dobre upevnenú prilbu, cítiť sa fyzicky v poriadku a cyklistické nohavice (vrchný dres dostaneš v rámci štartovného).

Prečo si pri registrácii neviem vybrať svoju vekovú kategóriu?

Jediným rozlišovacím znamením v pelotónoch je priemerná rýchlosť. Tým, že nevyhodnocujeme úspešnosť jednotlivých jazdcov v rámci pelotónov, rozhodli sme sa zrušiť kategorizáciu na základe veku a pohlavia.

Budete vyhodnocovať aj najrýchlejšieho pretekára v pelotónoch?

Určite nie. Cieľom podujatia je tímovo predbehnúť vlak, nie zlepšovať si osobné rekordy. Prosíme preto o dodržiavanie tímového ducha a prispôsobenie sa pelotónu.

Čo keď mám 17 rokov a chcem pretekať so súhlasom rodiča?

Prosíme, počkaj do budúceho roka, na podujatí môžu štartovať len osoby staršie ako 18 rokov.

Čo keď budem pomalší ako pelotón, do ktorého sa prihlásim?

V takom prípade preteky dokončíte po vlastnej línii, pelotón bude pokračovať určeným tempom.

A čo ženská kategória?

Na podujatí nevytvárame osobitný ženský pelotón, jediné kritérium pre účasť je dodržanie  priemernej rýchlosti bez ohľadu na pohlavie.

Čo keď sa zraním a nebudem môcť prísť? 

Prosíme, daj nám o tom vedieť čo najskôr na areyou@fasterthanatrain.sk. Môžeš sa dohodnúť s niekým s kamošov, komu posunieš svoje miesto v pelotóne. Peniaze bohužiaľ nevraciame.